Metody specjalne

W gabinecie Rehabest mogą Państwo skorzystać z zabiegów z rodzaju metod specjalnych:

Terapia manualna

Polega na badaniu i leczeniu stawów kręgosłupa oraz stawów obwodowych.pracując z pacjentem poprzez dobieranie odpowiednich technik terapii tj. trakcji, mobilizacji, manipulacji stawów oraz terapii manualnej tkanek miękkich dążymy do przywrócenia prawidłowych funkcji stawów oraz do zmniejszenia lub likwidacji bólu. Terapii manualnej uczyliśmy się na szkoleniach podyplomowych, certyfikowanych przez państwowe oraz prywatne jednostki medyczne.

Metoda McKenzie

Aby terapia była bardziej skuteczna w trudnych przypadkach zalecamy oraz uczymy pacjentów wykonywania ćwiczeń metodą McKenzie. Metoda opracowana przez R. McKenzie polegająca na specyficznym badaniu oraz leczeniu kręgosłupa i kończyn.

Neuromobilizacje

Wykonując neuromobilizacje dążymy do przywrócenia prawidłowego ślizgu oraz odblokowania nerwów, co ma na celu normalizację procesów nerwowych, a co za tym idzie zmniejszenie bólu. Cel uzyskujemy poprzez wykonywanie odpowiednich trakcji oraz ćwiczeń.

Stabilizacje

Poizometryczna relaksacja - PIR.

Całościowe leczenia osteopatii

Global osteopathic treatment (GOT) - sposób badania i leczenia, który bierze pod uwagę całe ciało jako jednolitą strukturę w czasie płynnego schematu działania. Badania, diagnoza i leczenie następuje w jednym ruchu – połączenie wszystkiego razem. Zakres działania GOT jest ogromny. To mechaniczne i organiczne regulowanie całego ciała przez wykorzystanie naturalnych zdolności i sił człowieka do samoleczenia.

Terapia kontuzji i urazów sportowych

Podczas pracy z zawodowymi piłkarzami współpracowałem z wieloma lekarzami specjalistami medycyny sportowej, ortopedii, chirurgii, rehabilitacji a także z kilkoma lekarzami Polskiej Reprezentacji Piłki Nożnej. Zdobytą wiedzę i doświadczenie wykorzystuję w terapii urazów tj. skręcenia, zwichnięcia stawów, naciągnięcia i naderwania mięśni uszkodzenia ścięgien, więzadeł, torebek stawowych, stłuczenia, krwiaki, obrzęki, wysięki, i po rekonstrukcjach więzadeł, zszycie ścięgna Achillesa, oraz innych zabiegów ortopedycznych i chirurgicznych.

Kinesiotaping

Metoda opracowana w Japonii przez Kenzo Kase, polegająca na aplikacji na skórę specjalnych, elastycznych plastrów, które możemy zaobserwować na ciałach zawodników podczas dużych imprez sportowych. Odpowiednie naklejenie, może wspomagać rozluźnienie lub pobudzenie mięśni, uaktywnić przepływ limfy, skorygować nieprawidłowe nawyki ruchowe, zadziałać przeciwbólowo.

Drenaż limfatyczny

Jest to specjalistyczny masaż, wykonywany w celu uaktywnienia przepływu chłonki czyli limfy. Stosujemy go w celu likwidacji lub zmniejszenia obrzęków np. pooperacyjnych, po mastektomii, po urazach i inne.

Rehabilitacja osób starszych

 

2022 Rehabest Brzesko | Polityka prywatności | Realizacja MagicProjects & Nillo

ukryj

logotypy program unijny

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. Poprawa konkurencyjności i rozwój firmy REHABEST S.K. ŻURAWSCY FIZJOTERAPIA w Brzesku poprzez zakup nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego mająca na celu

 Rozwój przedsiębiorstwa i poprawa konkurencyjności poprzez zakup sprzętu do fizjoterapii oraz wdrożenie nowych usług z dziedziny fizjoterapii oraz zatrudnienie 1 osoby do dnia złożenia wniosku o płatność końcową współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

W ramach operacji zrealizowano następujące działania:

 • Zakup i montaż  przenośnego urządzenia do stymulacji regeneracji komórek-terapia Tecar
 • Zakup i montaż przenośnego lasera wysokoenergetycznego z wielodiodową sondą ręczną -terapia MLS
 • Zakup i montaż urządzenia do ćwiczeń w podwieszeniu z 2 trawersami
 • Zakup i montaż Stołu rehabilitacyjnego - jednosekcyjny
 • Zakup i montaż Platformy stabilometrycznej z wychyleniem
 • Zakup i montaż Gabinetu integracji sensomotorycznej zestaw
 • Zakup i montaż aparatu do terapii - fala uderzeniowa
 • Zakup i montaż aparatu do elektroterapii i biostymulacji laserowej
 • Zakup i montaż Stołu do masażu i rehabilitacji – pięciosekcyjny
 • Zakup i montaż cyfrowo sterowanej szyny do ćwiczeń biernych stawu biodrowego i kolanowego
 • Zakup i montaż Bieżni
 • Zakup i montaż akcesoriów rehabilitacyjnych: 2 x stolik  + 3 x mata + 2 x taborety